GoPro i Plusmax

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: GoPro i Plusmax

Re: GoPro i Plusmax

Post autor: Zbyszek Gotkiewicz » 12 stycznia 2018, 13:40

Powinieneś pomyśleć jeszcze o tych ludziach którym będziesz te filmy pokazywał. Skąd wiesz czy oni chcą oglądać to na co jest nakierowana Twoja głowa? Film powinien coś pokazywać i za prawdę powiadam Ci nie są to chaotyczne obrazy które uzyskasz mocując kamerę do kasku :)

Re: RE: Re: GoPro i Plusmax

Post autor: Andrzejt » 12 stycznia 2018, 12:44

Zbyszek Gotkiewicz pisze:A czemu chcesz montować kamerę w najgorszym do tego miejscu?
Ze względu właśnie na ujęcia ;-) kamera widzi to co ja widzę, gdzie się patrzę. Jak sobie lecę spokojnie do przodu no to widzę to co z przodu, jak skręcamy i sprawdzam wzrokiem przestrzeń dajmy po prawej czy pusta to kamera robi to ze mną. Jak coś się dzieje ze skrzydłem i popatrzę na nie co, to kamera ze mną zerknie itp ;-)
Z resztą niemal wszyscy tak montuja ;-)

Z innej beczki to GoPro 6 ma zajebista stabilizację, jednak ta zajebistosc póki co jej szkodzi w wielu wypadkach. Działa jak by to powiedzieć zero jedynkowo. Albo idealnie trzyma nieruchomy obraz, albo gwałtownie przeskakuje jeżeli zakres ruchu przekracza granice cyfrowej stabilizacji. Zero płynnosci przy szybszych zmianach kierunku patrzenia. I w tym wypadku być może lepsza opcja będzie właśnie umieszczenie ja na kokpicie bądź np klipsem na któryś taśmach, ewentualnie szelki specjalne, choć za wygodne to mi się nie wydaje.


Co do postu anonimowego. Ty chyba nie widziałeś jak wygląda powierzchnia tego kasku ;-) jedyne w miarę płaskie miejsce to z boku gdzieś w okolicach ucha, ale i tam ta właśnie krzywa stopka z zestawu i tak jest za prosta, przylega może z 70% powierzchni.

Re: GoPro i Plusmax

Post autor: Zbyszek Gotkiewicz » 11 stycznia 2018, 13:40

Ja2 pisze:
uriuk pisze:Szumacher mial zamontowane na kasku i chyba mu zaszkodziloJak ktos ma pecha, to i d...e palec złamie.
A merytorycznie - są dostepne mocowania do go pro - wypukłe - przeznaczone do min. kasków.


Pechowi można skutecznie pomóc montując kamerę na kasku.

Re: GoPro i Plusmax

Post autor: Ja2 » 11 stycznia 2018, 12:53

uriuk pisze:Szumacher mial zamontowane na kasku i chyba mu zaszkodziloJak ktos ma pecha, to i d...e palec złamie.
A merytorycznie - są dostepne mocowania do go pro - wypukłe - przeznaczone do min. kasków.

Re: GoPro i Plusmax

Post autor: Zbyszek Gotkiewicz » 11 stycznia 2018, 11:50

A czemu chcesz montować kamerę w najgorszym do tego miejscu?

Re: GoPro i Plusmax

Post autor: uriuk » 11 stycznia 2018, 11:44

Szumacher mial zamontowane na kasku i chyba mu zaszkodzilo

GoPro i Plusmax

Post autor: Andrzejt » 11 stycznia 2018, 11:15

Witam.
Ma ktoś z was patent jak zamontować GoPro na kasku Plusmax? Kupiłem sobie kamerke, na weekend może uda się co zalatac więc była by okazja potestować jak się spisuje tylko jest problem z montażem. Krzywizny kasku nijak nie pasują do kształtki montażowej kamery :-(
Widizalem filmik jak ktoś po postu szlifierka dopasowal kask do podstawki, jednak to jest ingerencja i to dość znaczna w strukturę kasku czego nie chce robić. Jednak własną głowę wyżej cenie niż zapierające dech w piersiach nagrania ;-). Na chwilę obecną wymyśliłem obejście problemu w inny sposób. Do oryginalnej prostokątnej podstawki na której jest zamontowana kamera w opakowaniu dokleiłem rzep i montuje na kokpit. Niby nie głupie rozwiązanie, jednak raz to pół kokpitu zajmuje, a dwa nie ma możliwości przekręcania prawo-lewo, a jedynie pochylenie w przód-tył.

Na górę