Zdarzenia 2018

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Zdarzenia 2018

Złe warunki brak wyszkolenia

Post autor: Zbyszek Gotkiewicz » 22 września 2018, 19:22

https://www.lublin112.pl/kupil-paralotn ... trow-foto/


Do wypadku doszło w piątek w miejscowości Wólka Wytycka w powiecie włodawskim. Policjanci ustalili, że 46-latek zakupił na jednym z portali ogłoszeniowych paralotnię i postanowił poćwiczyć na ziemi stawianie paralotni i sterowanie nią.

Gdy mężczyzna rozłożył skrzydło paralotni gwałtowny podmuch wiatru poderwał go do góry na wysokość ok. 5 metrów, po czym skrzydło skręciło i mężczyzna upadł na ziemię doznając obrażeń ciała.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował 46-latka do szpitala.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają włodawscy policjanci. O zdarzeniu powiadomiono także Państwową Komisje Badań Wypadków Lotniczych.

2018-09-22 10:48:01

Re: Zdarzenia 2018

Post autor: CichyBart » 16 września 2018, 21:04

PPGG Owczary śmierć pilota ranny pasażer

Post autor: CichyBart » 16 września 2018, 17:08

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/O ... ba-zginela

Edit Z.G.
Skrzydło podobno nowa Dudek Orca. Wypadek w termice o godzinie 14 i na razie jest wiązany z jakąś turbulencją.
Pilot z dwuletnim doświadczeniem nastawiony na loty komercyjne. Wypowiedzi różnych pilotów sugerują że pilot mógł mieć problem z opanowaniem skrzydła w termicznych warunkach, szczególnie że niedawno przesłał się ze skrzydła samostatecznego na którym latał od początku swojej kariery na skrzydło klasyczne.

Jedyny jak na razie opis wypadku zamieszczony przez Rafiego:
"Wiadomo już że tego dnia realizował komercyjne zlecenie na wykonanie zdjęć z powietrza tych okolic, dlatego zdecydował się startować tak wcześnie z pasażerką, wiem także że kilku kolegów paralotniarzy z Krakowa dzień wcześniej odradzało mu start o tej porze.
W poniedziałek po wypadku rozmawiałem z kolegą, który mieszka nieopodal miejsca zdarzenia, człowiek widział upadek - stwierdził iż słyszał przerywający silnik i skrzydło w rotacji, samego uderzenia nie widział, bo widok zasłaniały drzewa.
Nie wiadomo jaka była przyczyna tego wypadku, ale wszystko wskazuje na to że dostał dużą klapę, a potem wpadł w spiralę, dlaczego nie ratował się zapasem nie wiadomo.
Fakt jest taki iż Janusz nie miał zbyt dużego doświadczenia w lataniu tandemowym, nie miał także kiedy poznać zachowania nowego skrzydła Orca jakie kupił i może tu tkwi przyczyna tej tragedii ?"

Re: Zdarzenia 2018

Post autor: Zbyszek Gotkiewicz » 01 września 2018, 22:55

JakubM pisze:Nie zastanawia co tam zaszło w powietrzu, ze pilot mimo użycia zapasu i ładowaniu na drzewach w ciagu kilku minut zmarł. Tak mocno przywalili w siebie? Niefortunnie spadł z drzewa?
I Dlaczego drugi pilot nie użył zapasu choć był przytomny? Nie mógł?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Z rekreacji świadka wynika że Anglik nie mógł wyrzucić zapasu bo rękę od strony rączki zapasu miał połamaną. Zmarł na wylew wewnętrzny. Ukrainiec z Kijowa zmarł z powodu rozerwania aorty, więc zdążył tylko wyrzucić zapas i śmierć nastąpiła chwilę potem. Samo zderzenie nastąpiło dwukrotnie. W pierwszym jeden wjechał w skrzydło drogiego od przodu co spowodowało uszkodzenie skrzydła, ale się rozeszli, obaj wykonali pełne okrążenie i znowu się zderzyli, tym razem trafiając centralnie w siebie. Wypadek tak mało prawdopodobny że trudno szukać analogii.

Re: Zdarzenia 2018

Post autor: KasiaW » 23 sierpnia 2018, 20:52

JaroXS pisze:
Zbyszek Gotkiewicz pisze:Orzeł faza wypowiadał się już publicznie na preclu i z tamtych wypowiedzi wnoszę że trudno będzie wypracować jakieś wspólne stanowisko. Pomijam fakt że jakakolwiek dyskusja na preclu uniemożliwia wypracowanie wspólnego stanowiska.


W Czechach tez mielismy problem z jednym mocno wypadkowym pilotem. Udalo sie do niego dotrzec przez jego znajomych/przyjaciol ktorych nie byl w stanie odrzucic. Od tego czasu duzo sie zmienilo.Widuję go regularnie wyjeżdżającego z jednostki wojskowej przy ul. Wrocławskiej w Krakowie. Nie ma tam ktoś znajomości? Nawiasem mówiąc autem jeździ podobnie jak lata :/

pozdrawiam

Re: Zdarzenia 2018

Post autor: micro » 22 sierpnia 2018, 20:33

Było polecieć za wyciągarką :D .

Ppg urwanie linki sterówkowej wcześniej nadtopionej.

Post autor: prokopcio » 22 sierpnia 2018, 19:29

Drobna przestroga:
Podczas lotu PPG. urwała mi się w połowie linka małej sterówki tst. Na szczęście bardzo szybko puściłem gaz i pozbyłem się jej wyrzucając jak najdalej od napędu zanim narobiło biedy.
Przyczyna : kilka dni wcześniej po lądowaniu linki spadły mi na głowę / napęd. Szybko je zrzuciłem i przeglądnąłem . Widocznie za mało dokładnie bo ta była delikatnie nadtopiona, nie wyczułem przelatałem ze dwie godziny zanim się urwała. Uczulam przy podobnym incydencie na BARDZO dokładne przeglądnięcie KAZDEJ linki osobno.
Steróweczka zamówiona teraz skręcam tylko w lewo :)

Re: Zdarzenia 2018

Post autor: JakubM » 21 sierpnia 2018, 08:26

JakubM pisze:Nie zastanawia co tam zaszło w powietrzu, ze pilot mimo użycia zapasu i ładowaniu na drzewach w ciagu kilku minut zmarł. Tak mocno przywalili w siebie? Niefortunnie spadł z drzewa?
I Dlaczego drugi pilot nie użył zapasu choć był przytomny? Nie mógł?


Za http://www.paraglidingforum.com/viewtop ... t=#p566638 piszą, że po rozdzieleniu pilotów oba skrzydła wpadły w silną autorotację i do kolejnego bardzo mocnego zderzenia doszło właśnie podczas tych spiral. Co za niefart :/

Re: Zdarzenia 2018

Post autor: Winger » 20 sierpnia 2018, 13:26

Ten człowiek jest odporny na wszystko. Prędzej Kaczyński zagosuje na Tuska niż on kogokolwiek posłucha. To kolejny sezon kiedy łamie pasażerów, odpala w burze czy inne nielotne warunki i wszystko ma absolutnie gdzieś. Nie mówię o takich akcjach jak skakanie przed busa konkurencji i udawanie że go potrącili czy naruszania nietykalności cielesnej innych pilotów.
Dla jasności, nie jestem tandemiarzem ani nie jestem z nimi związany, ale jak ten idiota w końcu kogoś zabije, to w taki czy inny sposób ucierpimy na tym wszyscy latający na Żarze.

Re: Zdarzenia 2018

Post autor: JaroXS » 20 sierpnia 2018, 10:07

Zbyszek Gotkiewicz pisze:Orzeł faza wypowiadał się już publicznie na preclu i z tamtych wypowiedzi wnoszę że trudno będzie wypracować jakieś wspólne stanowisko. Pomijam fakt że jakakolwiek dyskusja na preclu uniemożliwia wypracowanie wspólnego stanowiska.


W Czechach tez mielismy problem z jednym mocno wypadkowym pilotem. Udalo sie do niego dotrzec przez jego znajomych/przyjaciol ktorych nie byl w stanie odrzucic. Od tego czasu duzo sie zmienilo. Potrzebny jest czlowiek ktory dotrze emocjonalnie chociaz troche do drugiej osoby. Inna sprawa ze latwo sie tutaj komentuje zupelnie nie znajac czlowieka...

Pozdrawiam,

Re: Zdarzenia 2018

Post autor: Zbyszek Gotkiewicz » 20 sierpnia 2018, 09:55

Orzeł faza wypowiadał się już publicznie na preclu i z tamtych wypowiedzi wnoszę że trudno będzie wypracować jakieś wspólne stanowisko. Pomijam fakt że jakakolwiek dyskusja na preclu uniemożliwia wypracowanie wspólnego stanowiska.

Re: Żar tandem otwarte złamanie nogi u pasażera.

Post autor: JaroXS » 20 sierpnia 2018, 09:51

Winger pisze:Niejaki "Faza" posadził dziś znowu pasażera w karetce, po próbie wystartowania z Żaru przy ewidentnym wschodzie. Mięsko z nogi wyszło delikwentowi na wierzch. Nie byłem świadkiem ale info mam pewne, a o takich rzeczach nie wolno milczeć. Tego człowieka trzeba wyeliminować z latania, zanim on kogoś wyeliminuje z tego świata. Ktoś ma jakiś konkretny kontakt w ULCu? Interesowali się jego startami w burzę rok temu, ale ich tempo działania w tym temacie jest bardzo średnie.Hej,

a czy polubownie sie jakos nie da zalatwic sprawy? Moze wystarczy pogadac z pilotem bez rekawic bokserskich face to face i bedzie w przyszlosci troche inaczej?

Pozdrawiam,

Żar tandem otwarte złamanie nogi u pasażera.

Post autor: Winger » 19 sierpnia 2018, 22:45

Niejaki "Faza" posadził dziś znowu pasażera w karetce, po próbie wystartowania z Żaru przy ewidentnym wschodzie. Mięsko z nogi wyszło delikwentowi na wierzch. Nie byłem świadkiem ale info mam pewne, a o takich rzeczach nie wolno milczeć. Tego człowieka trzeba wyeliminować z latania, zanim on kogoś wyeliminuje z tego świata. Ktoś ma jakiś konkretny kontakt w ULCu? Interesowali się jego startami w burzę rok temu, ale ich tempo działania w tym temacie jest bardzo średnie.

Re: Zdarzenia 2018

Post autor: Zbyszek Gotkiewicz » 19 sierpnia 2018, 20:32

Przy wylewie wewnętrznym (pęknięć śledziona czy wątroba) umiera się po jakiś 20 minutach. Jeśli jest się przytomnym to można jeszcze zadzwonić do bliskich żeby się pożegnać.

Re: Zdarzenia 2018

Post autor: JakubM » 19 sierpnia 2018, 19:00

Nie zastanawia co tam zaszło w powietrzu, ze pilot mimo użycia zapasu i ładowaniu na drzewach w ciagu kilku minut zmarł. Tak mocno przywalili w siebie? Niefortunnie spadł z drzewa?
I Dlaczego drugi pilot nie użył zapasu choć był przytomny? Nie mógł?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Re: Zdarzenia 2018

Post autor: Zbyszek Gotkiewicz » 19 sierpnia 2018, 13:27

JakubM pisze:https://tinyurl.com/ybksyyth

Na zawodach BRITISH PARAGLIDING CHAMPIONSHIPS 2018 w Kruszewie w powietrzu zderzył sie pilot Brytyjski z free flyierem z Ukrainy podczas kręcenia komina. Po kolizji rozdzielili się, jednak w wyniku powstałego wahadła uderzyli w siebie ponownie ze znacznie większa siła.

Pilot z Ukrainy rzucił zapas i lądował na drzewach. Gdy dotarły do niego służby był juz martwy. Jego skrzydło nie było uszkodzone.

Pilot Brytyjski spadł na startowisko. Przytomnego przetransportowali do szpitala gdzie zmarł (prawdopodobnie z powodu rozległych urazów wewnętrznych). Jego skrzydło było mocno uszkodzone.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ja też o włos uniknąłem zderzenia na Mistrzostwach Ukrainy. Ja kręciłem swój komin, drugi pilot w pewnym oddaleniu swój. Kominy zbliżały się do siebie i w końcu któreś z okrążeń wypadło na czołówkę. Ja musiałem przeciągnąć skrzydło bo standardowa procedura rozejścia w prawo nie zadziałała. Pilot z przeciwka zamiast przerwać krążenie w lewo jedynie zacieśnił krążenie. W efekcie spadałem w przeciągnięciu jakieś 2 metry obok niego i widziałem jego szeroko otwarte oczy. Daleki jestem od oceniania kto zawinił, bo do zderzenia zawsze doprowadza dwoje pilotów.

Re: Zdarzenia 2018

Post autor: uriuk » 19 sierpnia 2018, 10:31

Holowanie za samochodem, prawdopodobnie bez przeszkolenia https://wiadomosci.wp.pl/wielkopolska-p ... 511686273a

Re: Zdarzenia 2018

Post autor: JakubM » 19 sierpnia 2018, 06:21

https://tinyurl.com/ybksyyth

Na zawodach BRITISH PARAGLIDING CHAMPIONSHIPS 2018 w Kruszewie w powietrzu zderzył sie pilot Brytyjski z free flyierem z Ukrainy podczas kręcenia komina. Po kolizji rozdzielili się, jednak w wyniku powstałego wahadła uderzyli w siebie ponownie ze znacznie większa siła.

Pilot z Ukrainy rzucił zapas i lądował na drzewach. Gdy dotarły do niego służby był juz martwy. Jego skrzydło nie było uszkodzone.

Pilot Brytyjski spadł na startowisko. Przytomnego przetransportowali do szpitala gdzie zmarł (prawdopodobnie z powodu rozległych urazów wewnętrznych). Jego skrzydło było mocno uszkodzone.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Re: Zdarzenia 2018

Post autor: micro » 18 sierpnia 2018, 18:54

Wielkopolska: Awionetka runęła na ziemię i natychmiast stanęła w płomieniach

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/wielkopolskie/ ... ign=chrome
https://fakty.interia.pl/wielkopolskie/ ... bacz_takze

Re: Zdarzenia 2018

Post autor: madness » 18 sierpnia 2018, 18:48


Na górę