Uprząż do ground handlingu

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Uprząż do ground handlingu

Re: Uprząż do ground handlingu

Post autor: zizu82 » 07 maja 2018, 22:59

A no właśnie, bo pewnie bez wszycia te taśmy mogą latać po całym pasie podczas zabawy skrzydłem. No nic zawsze to mniej poświęcić taka uprząż niż dedykowaną do para. Dzięki za fotę.

Re: Uprząż do ground handlingu

Post autor: mg » 07 maja 2018, 22:49

Nie robiłem modyfikacji, bo używam jej jeszcze normalnie do wspinaczki. Jakbym miał jakąś mega starą uprząż, która już się nie nadaje w skały, to pewnie wszyłbym te taśmy na stałe żeby się nie ruszały.
Załączniki
IMG_20180507_223958.jpg
IMG_20180507_223958.jpg (1.16 MiB) Przejrzano 443 razy

Re: Uprząż do ground handlingu

Post autor: Gość » 07 maja 2018, 15:43

Mateusz, dobrze rozumiem, że zrobiłeś jakies modyfikacje do tej uprzeży wspinaczkowej? Mogłbyś podzielić sie szczegółami?

Re: Uprząż do ground handlingu

Post autor: mg » 07 maja 2018, 13:46

Ja używam sprzętu wspinaczkowego: uprzęży z zaczepionymi o pas biodrowy taśmami poliamidowymi 90cm i karabinkami HMS.
Może trochę się wżynać i przekręcać przy dynamicznych ruchach, ale generalnie nie narzekam. To o wiele lżejsze (~0.5kg) i przyjemniejsze rozwiązanie niż chodzenie z kokonem.
Jakieś dedykowane uprzęże do groundhandlingu albo odpowiednie używki robiłyby pewnie lepszą robotę niż takie partyzanckie rozwiązanie.

Re: Uprząż do ground handlingu

Post autor: Zbyszek Gotkiewicz » 07 maja 2018, 09:18

Uprzęże z taśmami udowymi mają trzy klamry zapinające taśmy. Dwie od taśm udowych i jedną taśmy piersiowej. Jeśli taśmy udowe są połączone z piersiową to są dwie klamry na taśmie piersiowej. Pływającą deska ma możliwość ułożenia się za pilotem w czasie ćwiczeń na ziemi, a po starcie poprzez podciągnięcie kolan w kierunku brody powinna wskoczyć pod pośladki.

Re: Uprząż do ground handlingu

Post autor: Gość » 07 maja 2018, 09:06

Dzieki. A jak rozpoznać oddzielne udówki? Pływająca deska to rozumiem, że tak, że nie jest na stałe przymocowana, przez co nie obija ud.

Re: Uprząż do ground handlingu

Post autor: Zbyszek Gotkiewicz » 06 maja 2018, 21:37

Uprzęże do groundhandlingu polskiego producenta służą do normalnego latania ale nie mają certyfikacji do latania stąd takie dziwne określenie przeznaczenia, a każdy jeśli będzie latał to już na swoją odpowiedzialność. Najlepiej jest kupić używaną możliwie tanią uprząż z oddzielnymi udówkami i pływającą deską. System taśm udowych połączonych z taśmą piersiową podczas zabaw na ziemi dość mocno wcina się w męskie krocze. Natomiast stare uprzęże mogą nie mieć deski pływającej i deska zamiast wchodzić na plecy będzie obijać nam łydki.

Uprząż do ground handlingu

Post autor: zizu82 » 06 maja 2018, 21:04

Czy używacie jakiejś specjalnej? Widziałem kiedyś kogoś z uprzężą bodajże budowlana - w zasadzie chodzi tylko o to, żeby było do czego podpiąć z dwóch stron, aczkolwiek nie wiem na ile takie rozwiązanie się sprawdza. Widziałem dedykowane uprzęże do ground handlingu polskiego producenta, ale nie bardzo chce na ten cel wydawać 500-800zł.
Głównie chodzi mi o to, żebym nie musiał za każdym razem brać ze sobą tej w której latam, bo to trochę niewygodne do takich ćwiczeń - zwisa pełno wszystkiego (podnóżek, linki do speed'a, regulacje itp)

Na górę