Jak rozmawiamy na radiu?

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Jak rozmawiamy na radiu?

Re: Jak rozmawiamy na radiu?

Post autor: Lucjan Piekutowski » 22 sierpnia 2016, 22:55

Jak rozmawiamy na radiu ? Jak najmniej :)

Re: Jak rozmawiamy na radiu?

Post autor: starry » 22 sierpnia 2016, 22:09

Z przykrością stwierdzam, że mnie nikt nie uczył na kursie jak się przez radio gada. Pewnie dlatego odzywam się bardzo rzadko, ale słuchając innych nie jest sztuką wpaść na to jak być powinno, a jak nie ;)

Re: Jak rozmawiamy na radiu?

Post autor: mchmielows » 22 sierpnia 2016, 13:16

Dominika pisze:Paru znajomych bardzo latających upiera się, że jest odwrotna kolejność.. Wzywasz kogo wzywasz a potem przyznajesz się kim jesteś. ....


Tak jest w Duzym lotnictwie. Chodzi o to aby od razu zwrocic uwaga tego ktory ma sluchac a nie zawracac uwagi wszystkim innym swoim "przedstawianiem" sie.

Marek

Re: Jak rozmawiamy na radiu?

Post autor: Marcus Biesioroff » 21 sierpnia 2016, 18:22

Dominika pisze:Paru znajomych bardzo latających upiera się, że jest odwrotna kolejność.. Wzywasz kogo wzywasz a potem przyznajesz się kim jesteś.

No cóż skoro tak im wygodniej i się tak umówili i trzymają się tego konsekwentnie to niech im tak będzie, zwłaszcza jeśli gadają na innej częstotliwości niż wszyscy, oficjalnie jest jak wyżej, zresztą przecież o tym wiesz :)

Re: Jak rozmawiamy na radiu?

Post autor: Dominika » 21 sierpnia 2016, 18:07

Paru znajomych bardzo latających upiera się, że jest odwrotna kolejność.. Wzywasz kogo wzywasz a potem przyznajesz się kim jesteś. Z tym się spotkałam tak często, jak i z odwrotną formą, stąd pytanie.
Mnie uczyli najpierw powiedz kogo szukasz.Formaliści to byli?;)

a wiesz - to niegłupie, założę się i w końcu coś wygram ( totolotek jakoś nie współpracuje, choć mu daję regularnie szansę;)))

Re: Jak rozmawiamy na radiu?

Post autor: Marcus Biesioroff » 21 sierpnia 2016, 18:01

Zasada oficjalna (np KS <-> wyciągarka) jest TY do MNIE, czyli "wyciągarka do startu" jeśli woła KS albo "start do wyciągarki" jeśli woła wyciągarka. Tak samo w powietrzu.
Jeśli chcesz sobie to utrwalić możesz sobie dopowiedzieć "Piotrek do Dominiki (niech się zgłosi...)"

p.s. O co jest zakład? ;)

Jak rozmawiamy na radiu?

Post autor: Dominika » 21 sierpnia 2016, 17:25

Bardziej doświadczonych poproszę o przypomnienie zasad rozmowy na radiu. Przy wywoływaniu w jakiej kolejności podać komunikat? Dominika do Piotra czy Piotr do Dominiki?
Pamiętam, co mnie uczono na kursie, ale może zasady się zmieniły lub- co po ostatnich bytnościach tu i ówdzie i wspólnej częstotliwości dla wielu obcych Polakow tak się zastanowiłam, czy są jeszcze jakiekolwiek zasady....czy tylko samowolka:)
Dzięki:)

Na górę