Szkoła albatros Wojciecha owczarza

Dział dla niezorientowanych, acz chętnych. Odpowiemy tu na najbardziej podstawowe pytania. Dla ułatwienia nam zadania prosimy o podanie jakiejś lokalizacji i innych szczegółów, które mogą okazać się istotne.
glogo
Doświadczenie: Uczeń

Szkoła albatros Wojciecha owczarza

Postautor: glogo » 10 maja 2018, 18:40

Witam, czy ktoś ma informacje na jakim poziomie szkoły (instruktora) bo nie potrafię nigdzie znaleźć nic na ten temat, wszyscy piszą o drugiej szkole w miedzybrodziu zywieckim czyli szkole Tamary Dudek Alti.

Pozdrawiam

szymon.strus
Latam: Tylko Swobodnie
Doświadczenie: Średnio Zaawansowany

Re: Szkoła albatros Wojciecha owczarza

Postautor: szymon.strus » 10 maja 2018, 19:06

ale jakie jest pytanie?

Szkolilem sie w Albatrosie lata temu i krzywdy Ci nie zrobia, do zdania agzaminu przygotuja a latac i tak bedziesz musial nauczyc sie sam. Czyli taka srednia rynkowa. Sprzet byl nowy, zawsze 2, 3 instruktorow, teoria przekazana w calosci, praktyka w sumie tez. Kolega byl w zeszlym roku na jedynce, w tym zamierza kontynuowac wiec chyba nadal szkolenie jest w porzadku.
pzdr,
/Szymon

glogo
Doświadczenie: Uczeń

Postautor: glogo » 10 maja 2018, 19:23

Chodzi mi właśnie o to czy dobrze uczą i czy potem pomagają w doskonaleniu sie

Grzegorz Pelikan
Doświadczenie: Średnio Zaawansowany

Postautor: Grzegorz Pelikan » 10 maja 2018, 23:33

Jakieś 10-lat temu byłem po egzaminie i dołączyłem do nich do wyjazdu na 2-gi etap do Meduno. Kursanci pod koniec wyjazdu nieźle sobie radzili w powietrzu, Wojtkowi poza tym żeby kursańci ukończyli program szkolenia zależało też chyba na tym aby nauczyli się latać, mnie pomagał ze startem, miałem wtedy problem z alpejką. Potem byłem z nimi jeszcze raz w Meduno z trochę bardziej zaawansowaną grupą i też byłem zadowolony. Utkwiło mi w pamięci to, że Wojtek często przed wypuszczeniem ludzi w powietrze sam startował, badał warun po czym lądował na startowisku. Jeśli go zapytałeś o coś to odpowiadał.Tak przynajmniej było 10 lat temu.
Samo Meduno też jest bardzo dobrym miejscem na początek latania, duże startowisko, duże lądowisko, mało latających i możliwość walki o wysokość niemal do poziomu lądowiska.
Pzdr.
Grzegorz

Marcin Chorzepa
Latam: Swobodnie i z Napędem
Doświadczenie: Przelotowiec

Postautor: Marcin Chorzepa » 11 maja 2018, 14:39

Robiłem kurs paralotniowy w sierpniu 2014 w Albatrosie. Jestem zadowolony z kursu, dużo się nauczyłem. Polecam

Awatar użytkownika
max
Doświadczenie: Świeżak po Kursie

Postautor: max » 12 maja 2018, 00:33

Robiłem tam kurs zakończony egzaminem w 2014r. Szkolenie jak to szkolenie - co miało być to było. Jestem zadowolony i jeżeli nic do tego czasu się nie zmieniło to śmiało polecam. Chyba w 2016 kupiłem od Wojtka skrzydło ( i zapas) i latam na nim do dzisiaj. W mojej opini kurs to tylko zapoznanie z podstawami. Później liczy się tylko doświadczenie zbierane wraz z wylatanymi godzinami.

Xanax
Doświadczenie: Świeżak po Kursie

Postautor: Xanax » 13 maja 2018, 23:23

Fajna ekipa, bardzo duzo można się od nich dowiedzieć, chętnie odpowiadają na każde pytanie.
Siedzą na żarze, to zawsze można przy okazji zagadać jak się przyjdzie na latanie.
Co do bezpieczeństwa też nie można się chyba do niczego przyczepić, jak będziesz robił co mówią to krzywdy sobie na kursie nie zrobisz.

Jak to wygląda w porównaniu z innymi szkołami, to trudno powiedzieć bo u nikogo innego się nie szkoliłem ale ogólnie mogę polecić

Wróć do „Wejście dla początkujących”