(SPS) Paralotniowy Puchar Dzikowca 2018

SPS

(SPS) Paralotniowy Puchar Dzikowca 2018

Postautor: SPS » 12 lutego 2018, 22:17

1. marca 2018 r. startuje kolejna edycja Pucharu Dzikowca, organizowanego przez Stowarzyszenie Paralotniowe SUDETY. Całosezonowe zawody rozgrywane będą do 30. września w Sudetach Środkowych w masywie Dzikowca Wielkiego (Góry Kamienne). Osnową zawodów są trzy konkurencje. Dwie z nich są zadaniami obszarowymi AAT (Assigned Area Task), zadanie T3 to optymalizowany przelot otwarty bez uwzględnienia współczynnika kształtu trasy (dystans w [km] * 1.0; bez "bonusowego" punktowania trójkątów).

Pogoda w roku ubiegłym delikatnie mówiąc nie rozpieszczała amatorów bezsilnikowych podniebnych przygód, a już zwłaszcza uczestników Pucharu Dzikowca. W związku z tym uznaliśmy, że główna idea jaka przyświecała tworzeniu zadań na sezon 2017 zostanie przeniesiona na edycję bieżącą. Wychodząc naprzeciw głosom zainteresowanych pilotów, zadania T1 i T2 (oba AAT) zostały nieznacznie zmodyfikowane a zasady punktowania T3 zmieniły się z przelotu otwartego, liczonego po prostej od startu do lądowania, na optymalizowany przelot otwarty. W zadaniu T2 próg zaliczenia pozostał podobny jak w zeszłym sezonie a głównej modyfikacji uległy promienie cylindrów, pozwalające na rozwinięcie skrzydeł w dobry termiczny dzień ze słabym wiatrem. Na bazie dobrze zaplanowanego zadania T2 można zbudować trójkąt FAI 120 km do innych, równolegle prowadzonych zawodów internetowych, piekąc dwie pieczenie na jednym ogniu. Nie jest to oczywiście łatwe, ale możliwe, co niejednokrotnie udowodnili zawodnicy w latach ubiegłych.

W związku z faktem, że podczas udostępniania górnej części trasy zjazdowej dla narciarzy nie można wykonywać startów paralotniowych, do połowy wiosny warto śledzić stronę internetową ośrodka narciarskiego na Dzikowcu.

Zapraszamy wszystkich pilotów do wzięcia udziału w zawodach. W Pucharze Dzikowca skrzydła mogą rozwinąć początkujący piloci z kilkugodzinnym nalotem jak również "starzy wyjadacze", co to w niejednym kominie wysokość nabierali.

--
Przydatne linki:
1. Strona zawodów: rejestracja i zgłaszanie lotów, regulamin, punkty zwrotne, definicje tras, przeglądarka lotów, wyniki:
http://puchar-dzikowca.glajtem.pl

2. Strona zawodów na FB: główny kanał komunikacji z zawodnikami, aktualne komunikaty, bieżąca informacja o wynikach, komunikaty pogodowe:
https://www.facebook.com/ParalotniowyPucharDzikowca

3. Niezbędnik zawodnika: regulamin, arkusz Excel z formułą liczenia punktów, punkty do zadań SeeYou (CUP), Garmin (GPX, GDB), Google (KMZ) oraz gotowe zadania dla XCTrack (XCTSK, kody QR w formacie PNG):
https://goo.gl/42XoSY

4. Miejsce rozgrywania zawodów:
https://goo.gl/bZUkuX

5. Strona kolei linowej na Dzikowiec:
http://dzikowiec.info

6. Wyjaśnienie zasad konkurencji obszarowych AAT:
http://plp.paragliding.pl/aat.htm

7. Stowarzyszenie Paralotniowe SUDETY w sieci:
http://www.paralotnie-sudety.pl
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie ... ioweSudety

Wróć do „Zawody”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości