Seminarium przelotowe w Słowenii z Airaction w lipcu

Walter

Seminarium przelotowe w Słowenii z Airaction w lipcu

Postautor: Walter » 14 czerwca 2017, 08:55

Majowe seminarium robiliśmy we Włoszech.
Lataliśmy piękne alpejskie trasy w Bassano i w Feltre, aż do Belluno i spowrotem. Tym razem organizujemy seminarium w naszej ulubionej Słowenii, gdzie po starcie z Kobali planujemy zaliczyć góry Mrzli Wrh, Krn, Polovnik, Stol, Bovec i Quarnan we Włoszech
Do Słowenii i Włoch jeździmy od 96 roku. Latałem tam w Mistrzostwach Czech, Holandii, Słowenii, Węgier, a w Mistrzostwach Polski w 2011 roku Team Airaction zdobył Drużynowe Mistrzostwo Polski. Lijak i Tolmin są stałą bazą szkoły paralotniowej Airaction od 8 lat, dlatego zdecydowałem się po raz kolejny na organizację wyjazdu szkolno-rekreacyjnego dla pilotów chcących poznać tajniki latania termicznego w górach.
W ramach szkolenia zapoznamy pilotów z ogólną teoria latania termicznego i żaglowego, omówimy latanie w konkretnym terenie i potem będziemy latać w/g wyznaczonych zadań.
Cena szkolenia obejmuje: opiekę dwóch instruktorów, transport na miejsce wjazdy na start, zwózki z ew. przelotów, ubezpieczenie KL, wraz z akcją ratunkową z użyciem helikoptera, koszt noclegu na kempingu.
W ramach szkolenia: ogólne zasady latania termicznego, żaglowego i przelotowego, przygotowanie meteo i analiza aktualnych warunków, analiza terenu i przykładowych przelotów w danym miejscu, taktyka przelotowa. Analiza śladów GPS na koniec dnia i ew. wgrywanie tracków na platformy przelotowe. Piloci żaglowi: techniki wykorzystania terenu i prądy wstępujące przy stoku.
Jeśli możesz to koniecznie zabierz: GPS, taśmę izolacyjną, latarkę, zapalniczkę, nitkę dentystyczną, okulary przeciwsłoneczne, zamontuj w uprzęży małą busolę.

Weź książkę, ciuchy przeciwdeszczowe, krem z filtrem. Każdy uczestnik powinien być wyposażony telefon komórkowy z aktywnym roamingiem. Zabezpieczenie naziemne pozwoli szybko wrócić na start w razie niepowodzenia. Ze względu na charakter wyjazdu możemy go przesunąć lub odwołać jeśli warunki nie pozwolą na efektywne latanie. Już przyjmujemy zgłoszenia i odpowiadamy na pytania. Wkrótce na naszej stronie pojawią się kolejne terminy wyjazdów.

O wciągnięciu na listę uczestników decyduje przede wszystkim kolejność wpłat. Jeśli impreza nie wypali lub zostanie przesunięta z powodu pogody, to kwota ta zostanie zwrócona w całości bez potrącania żadnych kosztów manipulacyjnych itp :)


Zapraszam serdecznie
Walter Wojciechowski
www.airaction.pl


Robo

Re: Seminarium przelotowe w Słowenii z Airaction w lipcu

Postautor: Robo » 11 lipca 2017, 08:21

Jest wiele niepotrzebnych informacji a brakuje mi tych podstawowych... termin, cena ?

Pozdrawiam Robert


Wróć do „Zagraniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości