Strona 1 z 1

Trening do slalomów.

: 11 czerwca 2018, 17:45
autor: Zbyszek Gotkiewicz
Słyszałem że nasza kadra nie ma gdzie i jak trenować slalomy. Problem w tym że po serii spektakularnych wypadków konkurencje slalomowe zostały przeniesione nad wodę i w kraju nie ma ani jednego miejsca przygotowanego do takich treningów. Trochę szkoda żebyśmy z kraju wiodącego w tej dyscyplinie przeszli do strefy kibica.

Re: Trening do slalomów.

: 11 czerwca 2018, 20:32
autor: der
Jest pewne idealne miejsce do tego typu ćwiczeń. Z resztą już się takowe tam odbywały. A niebawem będą się tam również odbywać szkolenia na linie. Jak tylko znów zawodniczo szybowce sobie zawłaszczą Michałków. Bo władze są pozytywnie nastawione do naszego hobby. I jeśli zachowa się drogę formalną oraz postępuje zgodnie z określonymi zasadami nie ma ku temu przeszkód. Ba. Miejscowy klub dzięki chojnym i dobrym ludziom posiadał jeszcze w zeszłym roku cały niezbędny do tego sprzęt. A większość dzięki staraniom i aktywności bardzo dobrego zawodnika i zarazem społecznika jakim jest Bartek Nowicki. Niestety coś nie dobrego się wydarzyło na drodze kontaktów trener kadra Bartek, co pomimo jego ogromnego potencjału i bardzo dobrych wyników sprawiło, że ten zarzucił karierę zawodniczą. Choć oczywiście nadal lata.
To miejsce to zalew koło Jutrosina.

Re: Trening do slalomów.

: 11 czerwca 2018, 20:52
autor: Zbyszek Gotkiewicz
Myślę że AP po tylu sukcesach naszych zawodników powinno im umożliwić trenowanie tej dyscypliny z dotacji rządowych. Inicjatywy pilotów są bardzo cenne, ale to są duże pieniądze i nikt indywidualnie takich wydatków nie udźwignie.